دانلود آلبوم روایت ها شماره 1 و 2 ابوعطا – اصفهان با کیفیت اصلی
Download Album Ravayate 1 – 2

دانلود آلبوم روایت ها
چهار نفر هستند، همه کمابیش از یک نسل، با درکی مشابه از موسیقی دستگاهی، هر کدام با سازی متفاوت و تکنیک های خاص خود در اجرا: نی، عود، کمانچه و سه تار. سیامک جهانگیری، محمدرضا ابراهیمی، احسان ذبیحی فر و امیرعباس ستایشگر. نشستند و ابوعطا نواختند، و هر یک داستان خود و سازش را از این آواز بازگفت، روایت هایی شبیه به هم و در عین حال، متفاوت که «روایت ابوعطا» را شکل دادند. آلبوم «روایت ابوعطا» نخستین آلبوم از مجموعه ای دوازده تایی است: «روایت ها» که هر آلبوم آن، به یکی از دستگاه ها و آوازهای ردیف موسیقی ایران اختصاص دارد.

هر آلبوم شامل اجرای آزاد چهار نوازنده از یکی از دستگاه هاست؛ اجراهایی رها از هر قید و بند، بدون شنیدن اجرای نوازندگان دیگر، که تنها وجه اشتراک بین آنها رعایت چیدمان دستگاه و سلسله درجات آن است. آلبوم «روایت ابوعطا» 22 قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری پرده هنر موسیقی منتشر شده است. هشت قطعه اول به نی نوازی سیامک جهانگیری اختصاص دارد؛ شاگرد محمدتقی مسعودیه، آذین موحد و … که سابقه همکاری با کیهان کلهر، گروه جاده ابریشم، محمدرضا درویشی، همایون شجریان، حسین علیزاده، شهرام ناظری و … را دارد.

پنج قطعه بعدی شامل عودنوازی محمدرضا ابراهیمی است؛ شاگرد مجید درخشانی، ارشد تهماسبی، هوشنگ ظریف و … که سابقه همکاری با حسین علیزاده، محمدرضا شجریان، علیرضا قربانی و … را دارد. پس از آن روایت کمانچه احسان ذبیحی فر از ابوعطا را در پنج قطعه می شنویم؛ شاگرد اردشیر کامکار، درویش رضا منظمی، هادی منتظری و … که سابقه همکاری با بیژن کامکار، محمدرضا درویشی و … را دارد. در نهایت، چهار قطعه سه تارنوازی امیرعباس ستایشگر به «روایت ابوعطا» پایان می دهد

سبک : کلاسیک ایرانی

ناشر: ناشر: موسسه فرهنگی هنری پرده هنر موسیقی

♫ ♩ ♪ ♬ ♫ ♪ ♬ ♩ ♫ ♪ ♩ ♬ ♫ ♫ ♪ ♬

‌قطعه‌های آلبوم روایت ها: ۱ (روایت ابوعطا)

22 قطعه

Ravayate 1 Abuata

سایت بیپ‌تونز : دانلود آلبوم با کیفیت اصلی نسخه FLAC

دانلود آلبوم با کیفیت خوب 320

دانلود آلبوم با کیفیت متوسط 128

♫ ♩ ♪ ♬ ♫ ♪ ♬ ♩ ♫ ♪ ♩ ♬ ♫ ♫ ♪ ♬

دانلود آلبوم روایت ها 1 و 2 با لینک مستقیم

♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫

آلبوم روایت اصفهان دومین آلبوم از مجموعه ۱۲تایی روایت‌ها است که در قالب دستگاه‌ها و آوازهای ردیف موسیقی ایران اجرا می‌شوند. هر آلبوم چند اجرا از هنرمندانی را در بر می‌گیرد که رها از قید هر غرضی به روایت خود از آنچه می اندیشند می‌پردازند. روایت‌های شخصی و گوناگون تنها یک مشخصه ثابت دارد و آن روند دستگاه انتخابی برای هر اجراست. یاران هم‌فکر در بساطی فراهم آمدند و نواخته‌های خود را ضبط و ارائه کردند، بی آنکه روایت‌های دیگر نوازندگان آلبوم را شنیده باشند. در این میان آشکار شدن ذهن و دیدگاه در میان نسلی که سعی بر آن شده از نظر اعتقاد به موسیقی دستگاهی یکدست باشند، با تفاوت‌های زیبایی در اجرا جلوه‌گر است. هنر تک‌نوازی امروزه رو به فراموشی است. مجموعه روایت‌ها در تلاش سربلندی و افراشته کردن چنین هنری است. در این آلبوم حسام اینانلو، پویان بیگلر و پریچهر خواجه نواخته‌اند.

‌قطعه‌های آلبوم روایت ها: ۲ (روایت اصفهان)

۱- روایت کمانچه ۲- روایت تار ۳- روایت قانون

Ravayate 2 Esfahan

سایت بیپ‌تونز : دانلود آلبوم با کیفیت اصلی نسخه FLAC

دانلود آلبوم با کیفیت خوب 320

دانلود آلبوم با کیفیت متوسط 128

♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫

مجموعه تصاویر آلبوم