مجسمه*ای بدون بدن با حقه چشم! +عکس

شروع موضوع توسط km2love ‏Jun 20, 2013 در انجمن تصاوير هنري و گرافيكي

 1. km2love

  km2love Well-Known Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 20, 2013
  ارسال ها:
  712
  Ratings:
  +54 / 2 / -0
  این مجسمه*های بی جان شاهکار برونو کاتالانو هنرمند فرانسوی است.

  به گزارش جام نیوز، هنرمند 53 ساله می گوید: مجسمه هایی که مشاهده می کنید دو شهروند با بدن نامرئی هستند که در مدت زمان 15 روز با فلز برنز ساخته شده اند.


  [​IMG]
  این مجسمه*ساز حدود 20 سال است که به این حرفه مشغول است و به دلیل تجربه در رشته ی ریخته گری، برای ساخت مجسمه های بزرگ از این حرفه استفاده می کند.


  [​IMG]


  در مورد این مجسمه ها باید بگوییم به هیچ عنوان از ترفندهای ذهنی برای ساخت آنها استفاده نشده و فقط در نگاه اول احساس می کنید نیمه ی بالایی در هوا معلق است. در صورتی که در یک نقطه نیمه ی بالا و پایین به هم متصل هستند.


  [​IMG]


  منبع : سایت خبری تحلیلی الف
   
 2. neginnaa

  neginnaa Well-Known Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 13, 2017
  ارسال ها:
  2
  جنسیت:
  زن
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  مجسمه سازی ، تندیس گری یا پیکرتراشی؛ هنر شکل دادن به اشیا است که ممکن است در هر اندازه و یا با هر سازمایه ای انجام گیرد. مجسمه سازی یکی از قدیمی ترین و مهم ترین هنرهای تجسمی و پویاترین هنرهاست و مجسمه ساز درطول تاریخ معمولا از اعتبار زیادی برخوردار بوده است. البته قابل توجه است که هرشکل دادنی را مجسمه سازی نمیگویند بلکه باید درآن تفکر، خلاقیت و نوآوری وجود داشته باشد. به فرآورده های هنر مجسمه سازی ؛تندیس، مجسمه یا پیکره میگویند. که البته مجسمه های کوچکتری هم وجود دارد که درآن فقط سر و گردن ساخته میشود که به آن سردیس گفته میشود. تفاوت هنر مجسمه سازی با سایر هنرها در کاربردی بودن و برقرار کردن ارتباط راحتتر با آن است. مجسمه باید دارای هارمونی و هماهنگی در ساختار و اندازه ها باشد. درعصر حاضر به علت پیشرفت علم و تکنولوژی و به ویژه تکنولوژی های سه بعدی و پدیدار شدن جوامع صنعتی؛ مجسمه سازی دگرگونی زیادی پیدا کرده و از یک هنر صرف و تفننی به صنعتی عجین شده با سایر رشته ها مثل دکوراسیون و معماری درآمد. و امروزه با وجود نرم افزارهای طراحی سه بعدی و همچنین تکنولوژی های پرینت سه بعدی؛ میتوان بااستفاده از این نرم افزارها و داشتن کمی خلاقیت و حوصله و با تمیزترین حالت مجسمه سازی کرد و دیگر ریخت و پاش و کثیف کاری مجسمه سازی دستی را ندارد و از دقت بالاتری برخوردار بوده و درکمترین زمان ممکن امکان پذیر است و بسیار در زمان صرفه جویی میشود.شاید تمدن امروز بشر بیشتر به هنرمندان مجسمه ساز مدیون است به دلیل آنکه آثار به جا مانده از گل؛ چوب، سنگ و فلز به علت دیرپایی و استقامتی که در برابر عوامل مخرب طبیعی از قبیل رطوبت، سرما وگرما از خود نشان میدهند؛ از روزگاران بسیار دور به مارسیده اند اما درکشور ما مجسمه سازان فراز و نشیب های بسیاری را در دوران فعالیت خود تجربه کرده اند. علی اکبر صنعتی زاده و ابوالحسن صدیقی از پیشگامان هنرمجسمه سازی در ایران هستند و در دهه های 30 و 40 ایران نیز از جریان های تازه هنرجهان بی تاثیر نماند. نخستین نمایشگاه رسمی مجسمه پس از انقلاب اسلامی؛ در موزه هنرهای معاصر تهران و در سال 1368 برپاشد.
   
 3. neginnaa

  neginnaa Well-Known Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 13, 2017
  ارسال ها:
  2
  جنسیت:
  زن
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  تنوع در مجسمه های فانتزی و شکیل، خرید مجسمه را برای مشتریان هم به نوعی سخت تر و هم به نوعی آسان تر کرده است. سخت تر از این بابت که تنوع روش های مجسمه سازی و محصولات فانتزی بسیار زیاد شده و نیز خود ساختار مجسمه مانند قبل فقط محدود به گچ و سیمان نیست بلکه مجسمه های پلی استری، ABS و ... نیز وجود دارد که این باعث سخت تر شدن انتخاب برای خریدار می شود. و اما آسان تر شدن آن به دلیل زیبای و رنگ و جلای اکثر مجسمه هاست و این که مانند قبل فضای زیادی را اشغال نمی کند و هم چنین کثیف کاری مجسمه های گچی را ندارد و جلوه زیبایی به منزل و یا محیطی که می خواهیم مجسمه را آنجا قرار دهیم می بخشد.