لطفا غرب زده باشید !

شروع موضوع توسط royai ‏Oct 4, 2015 در انجمن متفرقه

 1. royai

  royai Well-Known Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 13, 2013
  ارسال ها:
  894
  Ratings:
  +123 / 9 / -0
  چطور یک غربزده شویم:

  [​IMG]

  ١- یک غربى معمولا بطرى آبش را از خودش جدا نمیکند. استاد هم با بطرى آب درس میدهد،و آب تنها چیزى است که غربیها به شدت میخورند و ما نه!


  ٢- هر چقدر ما ایرانیها یک دست جام باده و یک دست زلف یار هستیم این خارجیها کتاب در دست و هندزفرى در گوش هستند. کتاب و موسیقى دو جزء لاینفک زندگى این مردم است.


  ٣- در جواب پرسیدن حالشان به جاى قربان شما و نوکرتم جواب روشن میدهند و شما در جریان حالشان قرار میگیرید مثلا میگویند: خوبم، کمى مریضم، خسته ام، بد نیستم، عالى ام،…


  ۴- وقتى لطفى میکنید مثلا از غذایتان به کسى تعارف میکنید به جاى گفتن الهى فدات بشم و دورت بگردم خیلى واضح میگویند : تو مهربانى…. و شما روزى را تصور کنید که به خاطر کارهاى معمولى چند بار به شما گفته شده مهربان هستید ، آیا به سمت مهربان تر شدن نمى روید؟!


  ۵- بین مشاغل مختلف تفاوت جایگاهى نیست. پزشک از اتاقش بیرون میاید و هر مریض را شخصا صدا میکند ، استاد، روز اول میگوید من نه پرفسورم، نه sir، نه مسیو، من فقط "مت "( اسم کوچک) هستم.


  ۶- مردم ورزش میکنند… به معناى واقعى کلمه… نه به شرایط خاصى احتیاج دارند نه باشگاه نه وقت کافى…. با دوچرخه سر کار میروند… بارها کسانى را دیده ام که کالسکه به دست، میدویدند…. دوستى در باشگاه ، کارمندان جایى را دیده بود که وقت ناهارشان را به باشگاه مى آیند و ورزش میکنند.


  ٧- وقتى نگاهشان به کسى میافتاد سریع لبخند میزنند و احتمالا روز خوش میگویند، ما چرا انقدر با نگاه همدیگر مشکل داریم و چرا انقدر به هم زل میزنیم؟!


  ٨- از چه زمانى ما کمتر در مترو و اتوبوس براى مسن ها، صندلى خالى کردیم ؟ اینجا اگر براى مسن ها و باردارهاو بچه ها صندلى خالى نکنید علنا دیگران به شما تذکر میدهند.


  ٩- با بچه ها ، حیوانات و طبیعت مهربان تر بودن نشان از انسان تر بودن شما دارد.


  ١٠-بدون ترحم و تحقیر به ضعیف تر ها کمک میکنند. کسى احساس برتر بودن به شما نمیدهد.


  ۱۱- در رفتارشان خود را درگیر قید و بندهای حاصل از آداب و تشریفات نمی کنند، خودشان هستند و فکرشان را صرف ارائه ی ماسک اجتماعی نمی کنند چون از اینکه خودشان باشند هراسی ندارند.

  پس لطفا باینگونه غربزده باشید…
   
 2. gogorio

  gogorio Well-Known Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 24, 2013
  ارسال ها:
  4,177
  شغل :
  زیر خوابه کنکور
  محل سکونت:
  خونه امجد
  Ratings:
  +1,864 / 31 / -31
  :considered:
   
 3. AliRrza

  AliRrza Well-Known Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 5, 2015
  ارسال ها:
  486
  جنسیت:
  مرد
  Ratings:
  +126 / 8 / -0
  غرب و شرق چیه دیگه .
  آدم باید انسان باشه . انسان .
   
 4. bahar4

  bahar4 Active Member Registered

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 15, 2015
  ارسال ها:
  20
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  دانش آموزما
  محل سکونت:
  تهران پ چی
  Ratings:
  +3 / 0 / -0